توی این مقاله یه توضیحات مختصری در خصوص اندیکاتور Williams %R و کاربردش دادیم و در انتها هم تابع کمکی محاسبه این اندیکاتور برای استفاده در فیلترنویسی بورس ایران ارائه شده.

اندیکاتور Williams %R چیست؟

اندیکاتور ویلیامز که توی تحلیل تکنیکال استفاده میشه در اصل به صورت Williams %R نوشته میشه که مقدار اون بین بازه ۰ تا ۱۰۰- قرار داره.

بر اساس تجربیاتی که تا الان از اندیکاتور ویلیامز توی معاملات مختلف جمع‌آوری شده، چند تا ناحیه خاص به شکل زیر وجود داره.

مواقعی که اندیکاتور ویلیامز توی بازه‌ی مقادیر کمتر از ۸۰- قرار داره (یعنی بین ۸۰- تا ۱۰۰-) عموما توی ناحیه اشباع فروش قرار داریم و این احتمال وجود داره که فشار فروش کم و قیمت صعودی بشه.

دقیقا برعکس این حالت برای ناحیه مقادیر بالای ۲۰- این اندیکاتور (یعنی بین ۲۰- تا ۰) اتفاق میفته به این شکل که توی این ناحیه عموما اشباع خرید داریم و این احتمال وجود داره که فشار خرید کم بشه و قیمت نزولی بشه.

البته مثل اکثر اندیکاتورهای دیگه، بهتره که این اندیکاتور هم به تنهایی معیار تصمیم‌گیری قرار نگیره و همراه با سایر شاخص‌های موجود برای تحلیل استفاده بشه.

تابع محاسبه اندیکاتور ویلیامز در فیلترنویسی بورس

عموما مقدار پیش فرض دوره زمانی (period) برای این اندیکاتور ۱۴ روزه در نظر گرفته میشه که البته توی این تابع میشه به راحتی مقادیر مختلفی رو برای اون در نظر گرفت.

function (period){
var max = [ih][0].PriceMax;
var min = [ih][0].PriceMin;
for (var ipos = 0; ipos < period; ipos++) { if (max < [ih][ipos].PriceMax) max = [ih][ipos].PriceMax; } for (var ipos = 0; ipos < period; ipos++) { if (min > [ih][ipos].PriceMin)
min = [ih][ipos].PriceMin; }
R= (max – (pc)) /(max – min) * -100;
return R;
}

تابع آماده محاسبه اندیکاتور CCi برای فیلترنویسی بورس ایران

تابع کمکی محاسبه اندیکاتور CCI در فیلترنویسی بورس

توی این مقاله یه توضیحات مختصری در خصوص اندیکاتور CCI و کاربردش دادیم و در انتها هم تابع کمکی محاسبه این اندیکاتور برای استفاده در فیلترنویسی بورس ایران ارائه شده. اندیکاتور CCI چیست؟ اندیکاتور CCI یا شاخص کانال کالا (Commodity...

تابع آماده اندیکاتور استوکاستیک stochastic برای فیلترنویسی بورس

تابع کمکی محاسبه اندیکاتور Stochastic در فیلترنویسی بورس

توی این مقاله یه توضیحات مختصری در خصوص اندیکاتور استوکاستیک (Stochastic) و کاربردش دادیم و در انتها هم تابع کمکی محاسبه این اندیکاتور برای استفاده در فیلترنویسی بورس ایران ارائه شده. اندیکاتور استوکاستیک (Stochastic) چیست؟ اندیکاتور استوکستیک (Stochastic) رو اولین...

تابع محاسبه اندیکاتور Wiliams در فیلترنویسی بورس

تابع کمکی محاسبه اندیکاتور Williams %R در فیلترنویسی بورس

توی این مقاله یه توضیحات مختصری در خصوص اندیکاتور Williams %R و کاربردش دادیم و در انتها هم تابع کمکی محاسبه این اندیکاتور برای استفاده در فیلترنویسی بورس ایران ارائه شده. اندیکاتور Williams %R چیست؟ اندیکاتور ویلیامز که توی تحلیل...

تابع محاسبه RSI برای فیلترنویسی بورس ایران

تابع کمکی محاسبه RSI در فیلترنویسی بورس

توی این مقاله یه توضیحات مختصری در خصوص اندیکاتور RSI و کاربردش دادیم و در انتها هم تابع کمکی محاسبه این اندیکاتور برای استفاده در فیلترنویسی بورس ایران ارائه شده. اندیکاتور RSI چیست؟ اندیکاتور RSI یا شاخص قدرت نسبی مخفف...

به بالای صفحه بردن