یکی از مسائل بسیار مهم در تحلیل واحدهای پولی، دریافت اطلاعات مربوط به میزان ارزش واحد پولی نسبت به سایر ارزها می‌باشد؛ همچنین روند تغییرات این ارزش نیز علاوه بر خود ارزش از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار می‌باشد.

در این اندیکاتور برای ارزهای EUR، USD، GBP، JPY، AUD، NZD، CHF و CAD نسبت تغییرات ارزش پول را نسبت سایر ارزها محاسبه و نمایش داده‌ایم. این روند تغییرات با میانگین‌گیری از تغییرات جفت ارزهای مختلف که واحد پولی مورد نظر را دارا می‎‌باشند محاسبه شده است. طبیعتا در تعیین روندهای تغییرات بازار این شاخصه می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

 

153 - اندیکاتور شاخص میانگین ارزش پول نسبت به سایر ارزها

برای نمونه در نمودار قیمت زیر جفت طلا-دلار در کنار این اندیکاتور برای نمایش شاخص قدرت دلار قرار داده شده‌اند. همانگونه که مشخص است در بخش اول نمودار با بالا رفتن قدرت دلار نسبت XAUUSD به طور کلی کاهش یافته است. در بخش دوم با کاهش ارزش شاخص دلار (نمودار زرد رنگ) نسبت XAUUSD افزایش یافته است و در بخش سوم با افزایش مجدد شاخص دلار قیمت به مرور در حال کاهش است. نکته قابل توجه این اندیکاتور طراحی شده استقلال نسبی آن در رابطه با ریزموج‌ها می‎‌باشد که قدرت تصمیم‌گیری را بالا خواهد برد.

153 - اندیکاتور شاخص میانگین ارزش پول نسبت به سایر ارزها

(برای نمایش تصویر بزرگنمایی شده روی عکس کلیک نمایید.)

۱۸۰,۰۰۰ تومان – خرید
اندیکاتور حرفه ای متاتریدر سطح 3

قیمت

آموزش روش کار با اندیکاتورهای تخصصی ما

جهت راه اندازی اندیکاتورهای تخصصی طراحی شده توسط ما، راهنمای روش کار را می‌توانید در این بخش مطالعه نمایید.

به بالای صفحه بردن